شنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1389

کشوری که در آن نظام جمهوری اسلامی برپاست و قصد اجرا و رعایت فقه و قوانین اسلامی را دارد، شایسته نیست که حقوق اسلامی مردم به دلیل نامناسب بودن وضعیت حجاب، پایمال شود. 

مسئولین محترم؛ چرا در اجرای قانون حجاب و امنیت اجتماعی تعلل می شود؟ ...   

 

حجاب مصونیت است نه محدودیت

 

«در برخورد با افرادی که تعمدا” یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی,نجابت و عفاف خارج می کنند باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود».  

 بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با فرماندهان نیروی انتظامی 

 

« پوست کنده اینکه اول توضیح و بیدار کردن و اقناع و در یک مقطع مناسب هم قدرت.
چون انسان زندگیش بدون زور سامان پیدا نکرده، می‌شه بفرمایید که عین این، اجازه می‌دهید عین این مطلب را ما در رابطه با دزدی‌ها عمل کنیم؟!
یعنی بگیم پاسدارها، کمیته‌ها، پاسبان‌ها اصلاً تشریف ببرید شب‌ها تو منزل بخوابید، ما با رادیو و تلویزیون اقناع می‌کنیم دزدها را که دیگر دزدی نکنند! و قبل از اینکه اقناع کنیم هم زور به کار نمی‌بریم، اجازه می‌دهید یه همچین کاری بکنیم؟! چه فرقی می‌کنه؟
اون دزد مال است و آن خانم خود آرایی که، خود آرایی می‌کند، او هم دزد سلامت اخلاق مردان است و آن مرد بوالهوسی هم که خود آرایی می‌کنه و خودشیرینی می‌کنه و می‌خواهد جلب نظر خانم‌ها را بکنه، آن هم دزد سلامت اخلاق است باید هر دوی آن‌ها را جلوشون رو گرفت.
هم اقناع هم قدرت، مدیریت با هر دو باید باشه. اقناع بدون قدرت تاکنون تجربه تاریخی اداره یک جامعه صدهزار نفری اینجوری را هم نداشته. قدرت بدون اقناع می‌شه دیکتاتوری اون هم به درد نمی‌خوره؛ هم اقناع، هم قدرت. » شهید دکتر بهشتی